Aslında her şey aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde başlamıştı ama ilk başta hiç kimse Covid-19 virüsünün bu kadar hızla yayılacağını tahmin edemedi.

Mart ayının başında ise koronavirüs Türkiye sınırları içine girdi, bu kadar hızlı ve kolay yayılması neticesinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir takım önlemler alınmaya başlandı.

Bunlardan bir tanesi hepimizin bildiği üzere toplu etkinliklere bir süre boyunca kısıtlama getirilmesi. 2020 bahar aylarında düğün planlayan tüm çiftlerin karşılaştıkları durum düğünlerini ertelemek olduğu için bu yazıyı paylaşmak istedik.

Yıllardır düğün sektöründe hizmet vermiş profesyonel bir ekip olarak geçmiş deneyimlerimizden yola çıkarak sizlere yardımcı olacak bir liste çıkardık.

İlk başta unutmayın: Bu sadece sizin başınıza gelmiyor. Tüm dünya şu anda aynı virüs ile başetmeye çalışıyor, dolayısıyla “Neden benim başıma geldi?” diye dert yanmaya gerek yok. Onun yerine öncelikle sakin kalıp “Bu durumu nasıl en az hasarla atlatabiliriz?” üstüne düşünmek en sağlıklısı.

Aslında tam da şu aralar tarihe tanıklık ediyoruz. Bundan yıllar yıllar sonra çocuklarınıza anlatacak bir hikayeniz bile oldu şimdiden. “Biz evlenmeye kalktık ve tüm dünyada pandemi ilan edildi.“:)

Peki ne zaman düğünü ertelemeliyiz? diye düşünüyorsanız söyleyelim; şimdi. Siz biraz daha bekleyip durumun gidişatını değerlendirmek isterken diğer tüm çiftler yaz sonu ve sonbahar tarihlerini doldurmaya başladı bile.

Vakit kaybetmeden aksiyon almanız hem evde kaldığımız bu günlerde zamanınızı değerlendirecek hem de düşündüğünüz alternatif tarihlere yer bulmanız daha kolay olacak.