Merhabalar,
Bu yazımızda sizlere düğün fotoğrafçısı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalardan bahsedeceğiz.

Bizim konumuz ve uzmanlık alanımız Fotoğraf olduğuna göre , siz değerli çiftlerimize Fotoğrafçı seçerken dikkat etmeleri gereken hususları anlatmak istiyoruz.

1- Öncelikle hayal ettiğiniz çekimi yapabileceğine inandığınız fotoğrafçıları belirleyin.

2- Çalışmaya karar vermeden önce Fotoğrafçıya ait çalışmalara göz atın.

3- Fotoğrafçının deneyimi ve müşteri yorumları önemlidir. Seçeceğiniz fotoğrafçı ile daha önce çalışmış bir tanıdığınız var ise fikirlerini alın.

4- Çalışacağınız fotoğrafçının kurumsal bir kimliği olup olmadığına dikkat edin.

5- Sadece ucuz olduğu için fotoğrafçıyı bir tercih etmeyin, sizi hayal kırıklığına uğratma ihtimalini unutmayın. (işin ehli olmayan kişilerden uzak durun). Düğünündeki çekimden memnun kalmayıp , tekrar fotoğraf çekimi yapan çiftlerin bu sıkıntıyı yaşamalarının sebebi genellikle budur.

6- Çalışmaya karar verdiğiniz fotoğrafçı ile buluşarak Hayalini kurduğunuz çekim için detayları mutlaka yüz yüze görüşün.

7- Çalışacağınız fotoğrafçı ile yapacağınız sözleşmeden önce sözleşme maddelerini iyice gözden geçirin. Sizin ya da fotoğrafçının haklarında kayıp olmaması için bu önemlidir.

8- Ucu açık kelimeler kuran fotoğrafçılardan uzak durun. Örneğin : çekimlerimiz 1-2 saat arası sürmektedir gibi. Sürelerin net olmasına dikkat edin. Bir düğün çekiminin hakkı ile yapılabilmesi için (ulaşım hariç) ortalama 2 saate ihtiyaç vardır.

9- Sizlere farklı seçenekler sunmayan, bulunduğunuz şehirde hemen hemen tüm çiftlerin gittiği mekanları tercih eden fotoğrafçılardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

10- Anlaştığınız fotoğrafçı popüler bir isim olabilir , Bu durumda dikkat etmeniz gereken sizin fotoğrafınız çekecek kişinin o fotoğrafçı olup olmayacağı. ( bazı isimler markalaştığı için sadece isimlerini kullanarak çalıştırdıkları elemanlara çekim yaptırabiliyor )

Unutmayın bu sizin en özel gününüz ve seçeceğiniz fotoğrafçının da bunun farkında olacak bir fotoğrafçı olmasına dikkat edin.